
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 1297
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13770
Ext.Price$0.13770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13770 | $0.13770 |
| 10 | $0.08012 | $0.80120 |
| 50 | $0.05756 | $2.87800 |
| 100 | $0.05056 | $5.05600 |
| 500 | $0.03887 | $19.43500 |
| 1000 | $0.03527 | $35.27000 |
